افزایش سایز قلم | کاهش سایز قلم
۱۷ بهمن ۱۳۹۵

بیوک ملکی، عضو هیئت مدیره انجمن شاعران ایران و از شاعران شناخته شده حوزه کودک و نوجوان، برای مطالعه آخر هفته، مجموعه 110 جلدی کتاب‌های هزارتومانی شکوفه امیرکبیر را به کودکان پیشنهاد داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن شاعران ایران، بیوک ملکی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران IBNAبرای مطالعه آخر هفته، مجموعه 110 جلدی کتاب‌های هزارتومانی شکوفه امیرکبیر را به کودکان پیشنهاد داد و گفت: من به جای یک کتاب، 110عنوان کتاب شعر و داستان کودکانه‌ای که از سوی انتشارات امیرکبیر منتشر شده است را به بچه‌ها پیشنهاد می‌کنم.

این شاعر کتاب های نوجوانان درباره مجموعه ذکر شده توضیح داد: با توجه به این‌که در حال حاضر کودکان و نوجوانان ما کم کتاب می‌خوانند و یکی از دلایل آن هم مسائل اقتصادی است، انتشارات امیرکبیر با انتشار 110 عنوان کتاب شعر و قصه و داستان به قلم نویسندگان و شاعران معروف با تصویرگری‌های جذاب با قیمت هزار تومان برای هر عنوان تلاش کرده بچه‌ها را به مطالعه تشویق کند و در عین حال آثار نویسندگان و شاعران معروف را نیز به دست آنها برساند.

به گفته ملکی، انجام این گونه حرکت‌ها تاثیر مثبتی در افزایش مطالعه و ایجاد رغبت در کودکان و نوجوانان برای کتابخوانی دارد و شایسته است که از سوی نهادهای مختلفی مانند مهدکودک‌ها، مدارس و کتاب‌خانه‌ها حمایت شود و رسانه‌ها نیز اقداماتی را برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی انجام دهند.

بیوک ملکی در سال 1339 در قزوین متولد شد. وی بعد از انقلاب کار خود را با مطبوعات، از جلسات شعر کیهان بچه‌ها شروع کرد و در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز رادیو، حوزه هنری و انتشارات سروش فعالیت داشته است. «کلاغ‌پر» (مجموعه مشترک) 1362، «آفتاب و مهتاب» (مجموعه مشترک) 1364، «ستاره باران» 1366، «بر بال رنگین کمان» 1370، «پشت یک لبخند» 1371، «کوچه دریچه‌ها» 1376، «از هوای صبح» 1376 و «در پیاده‌رو» 1379 از مجموعه شعرهای منتشر شده این شاعر است.