افزایش سایز قلم | کاهش سایز قلم
۱۷ اسفند ۱۳۹۵

فاطمه راکعی شوریدگی، باورمندی و خلاقیت را از ویژگی‌های بارز آثار احمد عزیزی می‌داند و بر فرم خاص و سبک شخصی او در آثارش تاکید می‌کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن شاعران ایران به نقل از خبرآنلاین، فاطمه راکعی، شاعر، ضمن عرض تسلیت این ضایعه می‌گوید: «درگذشت ایشان ضایعه بزرگی برای جامعه ادبی کشور به شمار می رود، زیرا که شاعری خلاق بود و زبان شعرش از فرمی خاص و خیال انگیز بهره‌مند بود. شطحیات او نیز خاص خودش بود و هیچگونه تقلیدی از سبک معاصر نداشت».

او در توضیح ویژگی‌های بارز عزیزی ادامه می‌دهد: «او شاعری شوریده حال بود و درگذشت او پس از تحمل دوره سخت بیماری بسیار ناراحت کننده بود و من این غم را به جامعه فرهنگی و خانواده او تسلیت می‌گویم.»

راکعی درخصوص ویژگی‌های سبک شعری عزیزی توضیح می‌دهد: «شوریدگی و سبک و سیاق شعری و تخیلات او در آثارش همه خاص خود ایشان بود و سروده‌هایش فرمی خاص و جالب داشتند. البته محتوای آثار او هم که مضامین انقلابی، عاطفانه و عاشقانه داشت، بسیار تاثیرگذار بود.»

او درهمین راستا اضافه می‌کند: «عزیزی شاعری باورمند بود و اعتقادات نابی نسبت به ائمه، معصومین و خصوص حضرت زهرا (ع) داشت. یک مجموعه شعر او هم چند سال قبل که او درگیر بیماری بود، از سوی انجمن شاعران به عنوان کتاب برگزیده انتخاب شد و جایزه گرفت. من امیدوارم این اثر مورد عنایت حضرت زهرا (س) قرار بگیرد، به خصوص اینکه درهمین ایام فاطمیه هم ایشان درگذشتند.»

منبع:خبرآنلاین