افزایش سایز قلم | کاهش سایز قلم
:   شنبه
:  
:   ۱۷:۰۰
:   انجمن شاعران ایران
 نشست هفتگی شاعران کودک و نوجوان در انجمن شاعران ایران
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، مانند بسیاری از رشته های هنری ، شعر و ادبیات کودک و نوجوان نیز رشد کمی و کیفی چشمگیر و قابل توجهی داشته است به طوری که در دهه های بعد از انقلاب اسلامی تعداد شاعران حرفه ای که اختصاصاً برای کودکان و نوجوانان شعر سروده اند ، از تعدادی انگشت شمار به ده ها شاعر رسیده است. این رشد و تعالی موجب آن نشد که حتی بسیاری از شاعران برجسته جریان شعر انقلاب نیز در کنار سرودن اشعار برای مخاطب بزرگسال ، به طبع آزمایی و فعالیت در عرصه شعر کودک و نوجوان نیز بپردازند.
این رشد سریع و ارتقای کمی و کیفی شعر کودک و نوجوان و شاعران این عرصه ، بالطبع آفاتی را نیز متوجه این حوزه از شعر معاصر نموده است که از آن جمله می توان به نبودن فضای نقد تخصصی و علمی در شعر کودک و نوجوان ، سرودن شعر با قالب ها و محتواهای تکراری و کلیشه ای توسط شاعران جوان تر فعال در این عرصه و ... اشاره کرد. از سوی دیگر نهادهای مختلف فرهنگی و هنری به پشتیبانی و فعالیت در این زمینه پرداخته اند که این رویداد سبب شده است شاعران جدی شعر کودک و نوجوان امروز در گروه های مختلف و دور از هم به فعالیت ادبی خویش مشغول باشند. موارد تشریح شده در کنار ضرورت همراهی و همدلی شاعران جدی در عرصه شعر کودک و نوجوان ، انجمن شاعران ایران را بر آن داشته است که با هم کاری دفتر شعرجوان ، سلسله نشست هفتگی شاعران کودک و نوجوان را با دعوت از شاعران صاحب نام و فعال در این عرصه برگزار نماید. این سلسله نشست که با هدف هم اندیشی ، آسیب شناسی و شعرخوانی و نقد در عرصه شعر کودک و نوجوان آغاز خواهد شد ، روزهای شنبه هر هفته از ساعت 18 در محل خانه شاعران ایران برگزار می گردد.
محوریت و اداره این نشست ها توسط استاد مصطفی رحماندوست و استاد بیوک ملکی به عنوان دو تن از چهره های برجسته و پیشتاز عرصه شعر کودک و نوجوان پس از انقلاب اسلامی ، خواهد بود. 
امید است برگزاری این سلسله نشست به صورت مستمر و با حضور و همراهی شاعران جدی و فعال در عرصه شعر کودک و نوجوان ، زمینه تعالی این گونه از شعر را در ابعاد مختلف فراهم آورد.


» نظرات
- ۰۴ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۰۸
با سلام وتشکر
امیدوارم پاینده باشید . و این نشست ها همیشه ادامه داشته باشد .